Z nurtem Wisły do Paryża! 

Igrzyska olimpijskie to najważniejsza impreza dla każdego sportowca. Nie inaczej jest oczywiście w odniesieniu do Wiślaczek i Wiślaków, którzy w przeszłości zapisali piękną, olimpijską kartę. I choć w XXI wieku nie notujemy w tej materii sukcesów, a na ostatnich igrzyskach w Tokio nie mieliśmy żadnego reprezentanta, istnieje wielka szansa, aby w Paryżu ten trend odwrócić. Może się tak stać za sprawą pięściarza Jarosława Iwanowa.

Jarosław Iwanow jest pięciokrotnym z rzędu mistrzem Polski, a w najważniejszej imprezie bokserskiej w naszym kraju nie znalazł pogromcy od 2018 roku (!!). Z Wisłą Kraków jest związany od 2013 roku i pomimo wielu propozycji z innych klubów, jest wierny Białej Gwieździe. Duża w tym zasługa naszych trenerów – Tomasza Winiarskiego i Piotra Snopkowskiego, którzy zaszczepili w nim przywiązanie do barw klubowych.

Iwanow wystartuje w Igrzyskach Europejskich, które będą bezpośrednimi eliminacjami olimpijskimi. I choć w sporcie trudno cokolwiek przewidzieć, jego szanse na wywalczenie kwalifikacji do Paryża są spore. Wszak zawody odbędą się w Nowym Targu, a wiadomo, że na własnym ringu zawsze walczy się nieco łatwiej. Oprócz tego za Jarkiem przemawia jego doświadczenie (startował już w mistrzostwach świata i Europy) oraz najlepszy dla pięściarza wiek – 8 czerwca br. skończy 28 lat. Ważne będzie oczywiście także wsparcie kibiców, którzy będą go dopingować co sił.

My, fani Wisły Kraków, możemy jednak wesprzeć Jarka także w inny sposób. Jarosław Iwanow, pomimo że już dzisiaj jest najbardziej utytułowanym bokserem w historii naszego klubu, nie pobiera obecnie żadnego stypendium. Jest studentem ostatniego roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (wcześniej ukończył dietetykę na Uniwersytecie Jagiellońskim), mieszka w akademiku i niełatwo jest mu godzić naukę z uprawianiem sportu. Jarosław Iwanow to twardy, ambitny chłopak, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest ogromny szacunek dla rywali, trenerów, ludzi w ogóle. I dla klubu, który reprezentuje od dziesięciu lat.

Dzięki powołanej przez nas inicjatywie (szczegóły tutaj) i darowiznom, które otrzymujemy od kibiców na wsparcie TS Wisła możemy wspomagać, poza piłką nożną, także inne sekcje naszego klubu oraz sportowców zrzeszonych w TS Wisła, którzy reprezentują wiślackie barwy w różnych dyscyplinach. Po konsultacji z zarządem TS Wisła postanowiliśmy wesprzeć pięściarza Białej Gwiazdy, Jarosława Iwanowa, przygotowującego się do występu w Igrzyskach Europejskich, które są jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.  Środki przekazane na konto TS Wisła zostaną w całości przeznaczone na wypłatę stypendium dla Jarosława Iwanowa.

Finansowe wsparcie Socios pozwoli Jarkowi na uregulowanie podstawowych wydatków, a co za tym idzie na spokojny trening. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w inicjatywę jeszcze większego wsparcia Wisły. Dzięki Waszemu dodatkowemu zaangażowaniu możemy realizować takie akcje!

Mamy nadzieję, że stypendium pomoże mu osiągnąć życiowy cel. Po zakwalifikowaniu się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu planujemy dalsze działania, na nieco większą skalę. Wierzymy, że po 32 latach przerwy znów zobaczymy Wiślaka na olimpijskim podium!