Nadszedł czas, by podsumować rok miniony, 2021 rok. Był to dla nas bardzo intensywny okres.

Styczeń rozpoczęliśmy aktywnie! Przebiegliśmy 1906 km dla Wisły, co szybko przerodziło się w akcję związaną z jubileuszem naszego Klubu. Postawiliśmy przed sobą cel 115 000 km na 115 lecie - jesienią udało się go zrealizować. Wybraliśmy się także na wspólne morsowanie oraz zostały zainicjowane górskie wyprawy pod szyldem #SociosOnTour. Również początkiem roku otworzyliśmy sklep wyprzedażowy, z którego dochód w kwocie 67 668,89 zł został przekazany Akademii Wisły Kraków.

W lutym walczyliśmy o to, aby Koszykarze dokończyli sezon. Dzięki zaangażowaniu wszystkich Kibiców w akcji #RatujemySmoki udało się zebrać blisko 50 tys. zł. Kolejną okazją do integracji był wyjazd do Wisły, świetnie się bawiliśmy podczas kuligu oraz ogniska. Tuż przed pierwszymi urodzinami piwa Wiślackie na rynek trafiła 100 000 butelka. W kolejnych miesiącach rozpoczęliśmy sprzedaż piwa w nowych lokalizacjach: m.in.: Tarnowie oraz Rzeszowie, Wiślackie zawitało również do sklepów na Wyspach Brytyjskich!

Podczas Gali Wisła Biznes otrzymaliśmy dwie statuetki - pierwszą: Sponsor Roku 2020 oraz drugą za Wyjątkowy Projekt - jakim jest piwo Wiślackie.

W kwietniu rozpoczęliśmy cykliczny konkurs Ty Wspierasz. My Nagradzamy - w ramach którego opłacającym regularnie składki, co miesiąc rozdajemy meczowe koszulki Wisły Kraków.

W maju podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu środków na budowę systemu administracyjnego oraz nowej strony Socios. Prace z tym związane są już na finiszu, premiera w styczniu! 
 Podczas kolejnego głosowania członków Socios zdecydowaliśmy o przekazaniu 320 tys. zł na budowę nowego sklepu! Nasz wkład pozwolił Wiśle rozpocząć przebudowę strefy kibica i dostosowywanie jej do potrzeb nowego fanstore’u. Przekazaliśmy także 30 tys. zł na zakup sprzętu audiowizualnego dla Biura Prasowego. Aby jeszcze lepiej prezentować się na trybunach wyprodukowaliśmy bluzy Socios.

W czerwcu zostaliśmy laureatem prestiżowej nagrody „Kryształy Soli” przyznawanej dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. W uzasadnieniu czytamy: Doceniając całokształt działań na rzecz odbudowy Wisły Kraków oraz promocji jej ponad 100-letniej historii i tradycji. Za kompleksowy program wsparcia Klubu, aktywizację kibiców, integrację środowiska, a także działania na rzecz rozwoju oferty sportowej dla dzieci i młodzieży. Za aktywną działalność charytatywną oraz budowanie międzypokoleniowej solidarności sportowej. Jesteśmy dumni, że została nam przyznana tak wyjątkowa nagroda! W wyniku głosowania podjęliśmy decyzję o przekazaniu 250 000 zł na zakup sprzętu do rozlewu piwa, umożliwiającego wprowadzenie marki WIślackie na stadion i jego dystrybucję podczas meczów Wisły Kraków. Na ten moment „spłaciliśmy” blisko 1/5 kwoty i zwróciliśmy ją na konto składkowe. Z inicjatywy jednego z naszych Socios, przy zaangażowaniu wszystkich kibiców Wisły Kraków zorganizowaliśmy zbiórkę i przekazaliśmy Wiktorowi i jego rodzinie, poszkodowanej w pożarze w Nowej Białej 75 tys. zł oraz dary rzeczowe. Zorganizowaliśmy zwiedzanie stadionu oraz wspólny wypad na grilla, a nasza drużyna wzięła udział w turnieju Business Club Trophy rozgrywanym na stadionie Wisły. Spotkanie zaowocowało stworzeniem drużyny i przystąpieniem do rozgrywek #FLS.

Niemal jednomyślnie zdecydowaliśmy o wsparciu Wisły Kraków kwotą 1 MILION zł podczas sezonu 2021/22.
To wsparcie jest możliwe dzięki regularnym składkom członkowskim! Przekazaliśmy 50% praw do znaku Wiślackie na rzecz klubu, a tym samym wraz z rozpoczęciem sezonu piwo Wiślackie stało się Oficjalnym Piwem Wisły Kraków. 1 zł ze sprzedaży piwa stadionowego w wersji 3,5% oraz 0% trafia bezpośrednio do klubu. Druga „złotówka” przekazywana jest przez browar naszemu stowarzyszeniu, środki przeznaczamy na spłatę sprzętu do rozlewu piwa.

We wrześniu powołaliśmy inicjatywę umożliwiającą przekazanie jeszcze większego wsparcia dla Wisły. Udostępniliśmy dedykowany numer konta, z którego środki przeznaczone będą na wsparcie Towarzystwa Sportowego Wisła oraz sekcji przez stowarzyszenie prowadzonych.

Początkiem grudnia zorganizowaliśmy spotkanie Socios przy R22, podczas którego obejrzeliśmy zamknięty trening piłkarski Wisły oraz porozmawialiśmy o sytuacji klubu m.in: z Maciejem Bałazińskim, Wiceprezesem Wisły Kraków oraz Dyrektorem Sportowym Tomaszem Pasiecznym.

Pod koniec roku włączyliśmy się w pomoc najbardziej potrzebujących i wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. Zdecydowaliśmy się pomóc rodzinie Pani Krystyny z Dobczyc. Otrzymaliśmy mnóstwo darów rzeczowych, a na nasze konto wpłynęło 7 189,84 zł. Za otrzymane środki zakupiliśmy rzeczy zgodne z wolą potrzebujących. W odpowiedzi na apel rodziców, których dzieci trenują w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków zainicjowaliśmy akcję #RemontSkillboxa. Z własnych środków przeznaczyliśmy 50 tys. zł zebranych podczas cyklu koncertów #GwiazdyDlaBiałejGwiazdy. Dzięki trzem hojnym darczyńcom, którzy zasilili akcję łączną kwotą blisko 100 000 zł prace nabrały tempa i są już na finiszu!

Tak zakończyliśmy 2021r. A jak przedstawiają się liczby?

Rok zakończyliśmy liczbą 2182.  W ciągu ostatnich 12 m-cy dołączyły do nas 482 osoby, utraciło członkostwo bądź zrezygnowało 301 osób. Jest nas więcej, porównując rok do roku, o 181 osób, co przekłada się na wzrost w okolicach 9%. 

Wartość przekazanego wsparcia przekroczyła 1,7 mln. Bezpośrednio na konta Wisły wpłynął 1 488 185,99 zł, a wartość zakupionego sprzętu wyniosła 244 737,44 zł - tym samym licznik przekazanych środków przekroczył 4 MILIONY (i wskazał 4 155 375,20 zł). Na naszym wciąż koncie pozostają zamrożone fundusze na budowę boiska w wysokości 395 958,33 zł. 

A teraz dołącz do nas, z Tobą możemy zrobić jeszcze więcej!