Podpisujemy się pod apelem Stowarzyszenia Wielki Ruchwystosowanym do Marszałka Województwa Śląskiego, dotyczącego organizacji meczu 28. kolejki na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Uczyńmy z tego dnia wielkie, piłkarskie święto!

Wisła Kraków oraz Ruch Chorzów to jedne z najbardziej zasłużonych klubów w historii. Łącznie tytuł Mistrza Polski wywalczyliśmy 27-krotnie, mierząc się ponad 150 razy w potyczkach ligowych. Jesienią, poprzedniego roku gościliśmy chorzowski klub przy R22. Podczas spotkania padł rekord frekwencji trwającego sezonu. Rywalizacja na boisku, wspólny doping na trybunach — cóż to było za widowisko!

Modernizacja naszego domu przy R22 nie pozwala na wypełnienie trybun w całości. Ruch swoje mecze musi rozgrywać na stadionie w Gliwicach, również przy ograniczonej frekwencji. Zbliżające się spotkanie jest doskonałą okazją, by sportowa rywalizacja wróciła na legendarny stadion, a trybuny wypełniły się wiernymi kibicami obydwu drużyn.

Apelujemy do Władz Województwa — stańcie na wysokości zadania, podejmijcie wszelkie działania, aby zbliżające się wydarzenie odbyło się na Stadionie Śląskim!

Pozostajemy w kontakcie ze Stowarzyszeniem Wielki Ruch i mamy nadzieję, że wszyscy wspólnymi siłami, doprowadzimy do tego, żeby 22 kwietnia spotkać się w Chorzowie!