Na mocy zawartej umowy  nasze stowarzyszenie, które rozpoczęło swoją działalność w sierpniu 2018 roku, przekaże Wiśle Kraków milion złotych. Od blisko trzech lat  nieustannie wspieramy Białą Gwiazdę w walce o przywrócenie jej należnego blasku.

W 2021 roku stowarzyszenie, oprócz środków związanych z poprzednią umową, przekazało 320 tysięcy złotych na rozpoczęcie budowy nowego sklepu klubowego, 30 tysięcy złotych na zakup sprzętu audiowizualnego dla Biura Prasowego, a ponadto wprowadziło do otwartej sprzedaży na stadionie piwo Wiślackie, przeznaczając blisko ćwierć miliona złotych na zakup niezbędnego sprzętu pozwalającego na dystrybucję napoju.   


W obecnym sezonie przekazane środki zostaną w dużej części przeznaczone na rozwój Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.  Przez kolejne 10 miesięcy przelewać będziemy po 100 000 zł.

Objeliśmy bowiem patronat nad projektami Wisła Junior, Sekcją Piłki Kobiecej, Szkołą Mistrzostwa Sportowego oraz zarezerowaliśmy funduszę na wsparcie bieżącego funkcjonowania Akademii, króre pozwoli na rozwój najmłodszych adeptów i adeptek futbolu. 

Dofinansowaliśmy również projekty o szerokim aspekcie społecznym - wsparcie sekcji Wisła Blind Football oraz Wisła Amp Futbol, to działania na rzecz rozwoju piłki nożnej osób niewidomych, słabowidzących oraz osób z niepełnosprawnościami. 

Przewidzieliśmy również  środki na kontynuację projektu, jakim jest otwarcie Oficjalnego Sklepu Wisły Kraków. Do tej pory, w wyniku głosowania, przekazaliśmy 320 000 zł na jego budowę. Kolejne środki pozwolą na zatowarowanie sklepu, a także podniosą jakość obsługi klienta. 

Ostatnia pula środków zostanie wykorzystana na akcje promocyjne, planowane na przestrzeni najbliższego sezonu.

Dziękujemy wszystkim członkom Socios za regularne wsparcie klubu poprzez nasze stowarzyszenie!

► Przeczytaj komunikat prasowy na stronie Wisły Kraków. 
Zapis konferencji prasowej.

Fot. Bartłomiej Ziółkowski | wisla.krakow.pl