Podobnie jak w poprzednim roku nasza społeczność włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Pomogliśmy Pani Kamili z Rodziną z podkrakowskiej miejscowości. 

Oto ich historia: W rodzinie pani Kamili kiedyś wszystko układało się dobrze. Tak było do nieoczekiwanej śmierci męża, kiedy to pani Kamila została sama z dwójką dzieci. Samotne sprawowanie opieki nad dziećmi, odwrócenie się pozostałej części rodziny, zmusiło panią Kamilę do zaciągnięcia kredytu na zakup książek i zeszytów do szkoły oraz na pierwszy wspólny wyjazd na wakacje. Piotr był prześladowany w szkole, co doprowadziło do konieczności zmiany szkoły, depresji oraz innych problemów. Starsza córka, Julia, uczy się dobrze, bardzo chce ukończyć szkołę i pójść do pracy, aby odciążyć mamę finansowo. Całkowite przychody rodziny wynoszą 2669zł., suma kosztów stałych to 2125 zł., co daje dochód 181 zł. na jednego członka rodziny.

W akcję włączyło się kilkadziesiąt osób. Na nasze konto wpłynęło: 4 827,11 zł. Za otrzymane środki zgodnie z potrzebami rodziny zakupiliśmy:  pralkę, tablet, zestaw garnków i patelni, bony do sklepów z odzieżą i butami, kosmetyki, środki chemiczne, żywność długoterminową oraz gadżety i piłkę Wisły Kraków. Wartość wszystkich darów (łącznie z przekazanymi) szacujemy na 6500 zł. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, przekazali datki oraz dostarczyli dary rzeczowe. Szczególne podziękowania kierujemy do Madzi i Pawła, którzy wraz ze znajomymi zorganizowali dodatkową zbiórkę, zakupili niezbędne produkty i przekazali je do naszej wspólnej paczki.  Dziękujemy również Łukaszowi za pomoc w transporcie darów oraz wszystkim pakującym!